Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Smite Ημέρα 3 & κόλον; Τελικές εξετάσεις

Ημερομηνία Δημιουργίας: 15 Ιούνιος 2021
Ημερομηνία Ενημέρωσης: 8 Ενδέχεται 2024
Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Smite Ημέρα 3 & κόλον; Τελικές εξετάσεις - Παιχνίδια

Περιεχόμενο

Τα στοιχήματα ήταν υψηλά την τελευταία μέρα του Χτυπώ Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στην Ατλάντα της Γεωργίας. $ 2,5 εκατομμύρια δολάρια αξίας υψηλών μεριδίων.

Μετά από μια πολύ ανταγωνιστική μέρα δύο ημιτελικών, η Cognitive Prime της Βόρειας Αμερικής και ο Τιτάνας της Ευρώπης βγήκαν στην κορυφή. Μπορείτε να διαβάσετε την εις βάθος ανασκόπηση της δεύτερης ημέρας εδώ και τις συνεντεύξεις τόσο με τον Cognitive Prime όσο και με τον Τιτάνα.

Αγώνας παρηγοριάς (γνωστικός κόκκινος εναντίον SK Gaming)

Ο αγώνας παρηγοριά για τρίτη και τέταρτη θέση ξεκίνησε τα γεγονότα της ημέρας. Το γνωστικό κόκκινο της Βόρειας Αμερικής αντιμετώπισε το SK Gaming της Ευρώπης για έναν πυροβολισμό στα 400.000 δολάρια. Και οι δύο ομάδες είχαν ένα επιτυχημένο τουρνουά αυτό το περασμένο Σαββατοκύριακο και ο καθένας αισθάνθηκε ομοιόμορφα να ταιριάζει.

Παιχνίδι Ένα

Ο Cognitive Red έριξε πρώτο αίμα νωρίς στο 5 λεπτό με τον Divios να κλέβει ένα διπλό σκοτώσει. Η Cognitive Red συνέχισε με αυτή τη δυναμική για τα πρώτα δέκα λεπτά, παίρνοντας το προβάδισμα σε χρυσό και εμπειρία με μια καταμέτρηση 4-1 θανάτου. Λίγο αργότερα, οι Zyrhoes της SK Gaming έβγαλαν τρία μέλη του Cognitive Red για να δέσουν το σκορ σε 4-4. Το SK Gaming παίρνει το πρώτο χρυσό μανία 12 λεπτά και εμφανίζεται να ανασυγκροτείται μετά το τραχύ ξεκίνημά τους.

Η Cognitive Red καταφέρνει να πάρει και το δεύτερο Gold Fury και το Fire Giant μέσα σε λίγα λεπτά το ένα από το άλλο και να ασκήσει πίεση στην SK Gaming με μάχες στην ομάδα. Μετά από 28 λεπτά, ο Cognitive Red καταστρέφει τον Titan της SK Gaming και κερδίζει τον πρώτο αγώνα.

Παιχνίδι Δύο

Με ένα μεγάλο χρηματικό έπαθλο στη γραμμή, η SK πρέπει να κερδίσει αυτόν τον αγώνα για να μείνει στον αγώνα για την τρίτη θέση. Δύο λεπτά στον δεύτερο αγώνα, ο Cognitive Red παίρνει το πρώτο σκοτάδι. Το SK Gaming παίζει λίγο πιο αμυντικά και αποκλείει τις επιθέσεις του Cognitive Red για τα πρώτα δέκα λεπτά του αγώνα, διατηρώντας το σκορ 3-0 για τον Cog Red.

Στο 18ο λεπτό, η Cognitive Red νικήσει το πρώτο Gold Fury και το Fire Giant, αυξάνοντας το χρυσό με 15.000. Το SK Gaming δεν μπορεί να φαίνεται να έχει ένα διάλειμμα και αγωνίζεται να σκοτώσει οποιοδήποτε γνωστικό κόκκινο. Το σκορ παραμένει στο 11-0 για το Cognitive Red για 20 λεπτά του αγώνα. Στο 23ο λεπτό, το Cognitive Red βγάζει όλο το SK Gaming και πηγαίνει για τον εχθρό τους Titan. Θα νικήσουν τον Τιτάνα και θα εξασφαλίσουν την 3η θέση στο Χτυπώ Παγκόσμιο Πρωτάθλημα.

Οι τελικοί (γνωστικός πρωθυπουργός εναντίον του Τιτάνα)

Με μια διαφορά $ 800.000 στο χρηματικό έπαθλο μεταξύ της πρώτης και της δεύτερης θέσης, και οι δύο ομάδες φέρνουν όλα όσα έχουν για τους τελικούς του Χτυπώ Παγκόσμιο Πρωτάθλημα. Ο γνωστικός πρωθυπουργός που εκπροσωπεί τη Βόρεια Αμερική και ο Τιτάνας από την περιοχή της Ευρώπης αντιμετωπίζουν τον τίτλο του πρωταθλητή σε έναν από τους καλύτερους πέντε αγώνες.

Παιχνίδι 1

Τόσο η Cognitive Prime όσο και ο Titan κλωτσούν το παιχνίδι με ένα άλμα στη μέση του χάρτη, δείχνοντας το επίπεδο αθλητισμού και διασκέδασης που συμβαίνει κατά τη διάρκεια των τελικών. Μετά από 4 λεπτά παιχνιδιού, ένας αγώνας ομάδας ξεσπάει με το Cognitive Prime κερδίζοντας 4-1 σε σκοτώνει.

Το Cognitive Prime παίρνει την πρώτη Gold Fury στο 8λεπτο και οδηγεί με το χρυσό και την εμπειρία. Ο γνωστικός πρωταρχικός ήττα χάνει τη δεύτερη και την τρίτη Gold Fury, ακολουθούμενη από τον Γίγαντα της Πυρκαγιάς, παίρνοντας τον πλήρη έλεγχο του χάρτη σε τριάντα λεπτά. Μετά από μια τέταρτη χρυσή μανία, ο γνωστικός πρωταθλητής πηγαίνει μετά τον εχθρό του Τιτάνα Τίταν και κερδίζει τον πρώτο αγώνα.

Παιχνίδι 2

Ο δεύτερος αγώνας ξεκινάει με το Cognitive Red να σχεδιάζει το πρώτο αίμα μέσα στο πρώτο λεπτό. Το MLCSt3alth της Cognitive Prime κυριαρχεί με τους μόνο τρεις σκοτωμένους κατά την έναρξη του παιχνιδιού. Η Cognitive Prime αναλαμβάνει τη Gold Fury στις 7:30 και πάλι στις 13:30, με το 5-1 για το Cog.

Μετά από είκοσι λεπτά παιχνιδιού, ο Τιτάνας δεν έχει πύργους και η Cognitive Prime ελέγχει το μεγαλύτερο μέρος του χάρτη. Οι Γνωστικοί πρωταγωνιστές νικήσαν τον Γίγαντα της Φωτιάς και την τέταρτη Χρυσή Φλόγα, προωθώντας το προβάδισμα με περισσότερα από 20.000 χρυσά και εμπειρία. Ο Cognitive Prime εξασφαλίζει τη δεύτερη νίκη των τελικών εναντίον του Τιτάνα.

Παιχνίδι 3

Ο Τιτάνας πρέπει να κερδίσει αυτόν τον αγώνα για να μείνει στον διαγωνισμό, με 800.000 δολάρια στη γραμμή. Οι αναλυτές της Hi-Rez είναι πεπεισμένοι ότι αυτό είναι το τέλος για τον Τιτάνα καθώς αρχίζει ο τρίτος αγώνας. Το Cognitive Prime εξασφαλίζει το πρώτο αίμα στο 2 λεπτό, αλλά το παιχνίδι γρήγορα καταλήγει στα 2-2 για τα επόμενα 6 λεπτά. Ο Τιτάν παίρνει το Cognitive Prime στις 8:30, και αρπάζει 3 σκοτώνει για να οδηγήσει 5-2. Ο Τιτάνας παίρνει την πρώτη Gold Fury και κερδίζει μια δεύτερη πάλη ομάδας, που τώρα οδηγεί 9-5.

Η Ataraxia του Τιτάνα κυριαρχεί με ένα τριπλό σκοτώσει 17 λεπτά και ο Τιτάνας νίκησε το δεύτερο Gold Fury και Fire Giant. Μετά από 34 λεπτά παιχνιδιού, ο Titan κάνει μια ώθηση για τα Φοίνικες της Cognitive Prime και βγαίνει στην κορυφή κατά τη διάρκεια αυτού του παιχνιδιού επιστροφής.

Παιχνίδι 4

Οι γνωστικοί πρωταγωνιστές τρώνε τώρα, αρχικά σκέπτοντας ότι οι τελικοί θα ήταν 3-0. Το τέταρτο παιχνίδι ξεκινά με τον Τιτάνα να εξασφαλίζει το πρώτο αίμα τρία λεπτά μέσα.

Και οι δύο ομάδες παίζουν πιο αμυντικά και μετά από 9 λεπτά, ένας αγώνας ομάδας ξεσπάει με τον Titan να οδηγεί 6-2. Ο Τιτάνας χρησιμοποιεί αυτήν την ορμή για να εξασφαλίσει την πρώτη Gold Fury, αλλά η Cognitive Prime ξεκινά μια άλλη ομαδική πάλη, κλείνοντας το χάσμα με το 12-10 Titan.Στο 24ο λεπτό, ο Titan νικήσει άλλη Gold Fury και σκοτώνει 4 παίκτες της Cognitive Prime.

Ο Τιτάνας προχωρά στη συνέχεια να βγάλει τον Γίγαντα της Φωτιάς και κάνει την τελευταία ώθηση για τον Τιτάνα της Cognitive Prime. Ο Τιτάν δεσμεύει τους τελικούς κερδίζοντας αυτόν τον τέταρτο αγώνα καθώς οι δύο μπαίνουν στο παιχνίδι πέντε.

Παιχνίδι 5

Η ενέργεια στο Cobb Energy Performing Arts Center είναι απίστευτη. Μετά από κάτι που φαινόταν σαν ένα σίγουρο πράγμα για τον Cognitive Prime, ο Τιτάν έκπληκτος ο καθένας με να χτυπήσει τους τελευταίους δύο αγώνες. Ο πέμπτος και τελευταίος αγώνας ξεκινάει με τον Τιτάνα να αναλαμβάνει το προβάδισμα μετά από μια πάλη ομάδας. Και οι δύο ομάδες παίζουν πολύ αμυντικά και μια άλλη ομαδική πάλη ξεσπάει μετά από εννέα λεπτά με τον Cognitive Prime να βγάζει το μεγαλύτερο μέρος του Τιτάνα για να οδηγήσει 6-4.

Cognitive Prime παίρνει την πρώτη Gold Fury και κυριαρχεί στον επόμενο αγώνα της ομάδας, 14-6 Cog. Ο Γνωστικός πρωταγωνιστής νικήσει άλλη χρυσά μανία και πραγματικά παίρνει τον έλεγχο του χάρτη. Μετά από έναν μακρύ αγώνα, Η γνωστική πρωταρχική ήττα τον Τιτάνα για να γίνει η Χτυπώ Παγκόσμιος πρωταθλητής

Σας ευχαριστούμε που ελέγξατε την κάλυψη του SWC στο GameSkinny. Το Gamer Launch, το αδελφικό μας προϊόν, είναι ο υπερήφανος επίσημος δικτυακός τόπος webhosting για τις οικογένειες SMITE, συντεχνίες και ομάδες!