Ημερομηνία Δημιουργίας: 3 Ιούλιος 2021
Ημερομηνία Ενημέρωσης: 5 Ενδέχεται 2024
Anonim
DreamHack Winter 2016 & κόλον; Hearthstone Grand Prix Recap - Παιχνίδια

Αυτά τα χρόνια Τζάκι Το Grand Prix πραγματοποίησε το τελικό του γεγονός αυτό το Σαββατοκύριακο στο DreamHack Winter 2016. Οι παίκτες αγωνίστηκαν ο ένας εναντίον του άλλου με την ελπίδα να κερδίσουν το μερίδιό τους από το prize pool των 27.500 δολαρίων. Το πιο σημαντικό, ωστόσο, ήταν το πρώτο μεγάλο γεγονός, στο οποίο οι παίκτες θα μπορούσαν να κερδίσουν πόντους για το 2017 Τζάκι Πρωτάθλημα Πρωταθλήματος.

Οι δύο πρώτες ημέρες του αγώνα αποτελούσαν κυρίως την 9 στρογγυλή ελβετική σκηνή. Κατά τη διάρκεια αυτού του σταδίου της εκδήλωσης, πολλά φαβορί ανεμιστήρες εξαλείφθηκαν. Οι παίκτες όπως ο Firebat, ο Sjow και ο Reynad απέτυχαν να προχωρήσουν στον επόμενο γύρο. Ακόμα και η υπεράσπιση του Παγκόσμιου Πρωταθλητή Παύλου απέτυχε να προχωρήσει μετά από 4-4.

Μετά την ελβετική σκηνή, οι υπόλοιποι 16 παίκτες συναγωνίστηκαν σε ένα τουρνουά αποκλεισμού. Αν και πολλοί γνωστοί παίκτες δεν κατάφεραν να φτάσουν σε αυτόν τον γύρο, μερικοί παρέμειναν. Ένα φαβορί που παρέμεινε ήταν το SuperJJ της πολυπλοκότητας του παιχνιδιού. Μετά από 7-2 στην ελβετική σκηνή, SuperJJ φαινόταν να είναι σε διαμάχη για τους Μεγάλους Τελικούς. Ωστόσο, οι ελπίδες του έληξαν στο γύρο του 8ου, όταν ένας σχετικά άγνωστος παίκτης, ο Weghuz, τον νίκησε με 3-1.

Ο Weghuz θα συνεχίσει τους τελικούς, όπου θα αντιμετωπίσει το Mitsuhide του GamerOrgin. Ο Mitsuhide ήταν ο πρώτος που τραβούσε το αίμα, κερδίζοντας τον πρώτο αγώνα με το Druid deck του κατά του καταστρώματος Zoo Lock του Weghuz. Ο Weghuz, ωστόσο, χτύπησε πίσω κερδίζοντας το παιχνίδι κατοπτρισμού Druid μέχρι και νικώντας το κατάστρωμα του Weghuz Zoo Lock. Ωστόσο, το Mitsuhide δεν πρόκειται να πέσει εύκολα. Ήταν σε θέση να κερδίσει τα δύο τελευταία παιχνίδια με το κατάστρωμα Hunter του, νικώντας το Druid Weghuz κατάστρωμα καθώς και τον πολεμιστή του, επιτρέποντάς του να κερδίσει τη σειρά σε 3-2. Το σύνολο των επικών Grand Finals τους μπορεί να δει παρακάτω:

Με τη νίκη του, ο Mitsuhide όχι μόνο κέρδισε 8,000 δολάρια αλλά κέρδισε επίσης 15 Τζάκι Πρωτάθλημα Tour σημεία για το κύκλωμα 2017. Το υπόλοιπο χρηματικό έπαθλο χωρίστηκε μεταξύ της δεύτερης θέσης Weghuz και της τρίτης / τέταρτης θέσης του Finale Und33d και TheFallen.

Επιπλέον, οι παίκτες αυτοί, καθώς και όλοι οι άλλοι που τελείωσαν στα top 16, απονεμήθηκαν Τζάκι Πρωτάθλημα Tour σημεία. Αυτά τα σημεία θα δώσουν σε αυτούς τους παίκτες μια καλή αρχή σε ό, τι υπόσχεται να είναι ένα συναρπαστικό έτος για το Τζάκι Πρωτάθλημα Πρωταθλήματος.